SERWIS

 

POMOC ZDALNA POLECANE OPROGRAMOWANIE
Jeśli potrzebujesz naszej pomocy, możemy udostępnić Ci zdalny dostęp naszego specjalisty poprzez aplikację TeamViewer. Wystarczy, że pobierzesz ją na swój komputer klikając na link znajdujący się poniżej:

POBIERZ TEAM VIEWER

Polecamy poniższe oprogramowanie, które może ułatwić Tobie pracę oraz kontakt z nami:

7-Zip – jest archiwizatorem plików o wysokim współczynniku kompresji.

POBIERZ

 

Sumatra PDF –  to darmowy program do przeglądania plików PDF, XPS, DjVu, eBook, CBZ oraz CBR.

POBIERZ

 

Q-Dir –   Q-Dir to bezpłatny, prosty w obsłudze menadżer plików przeznaczony dla platformy Windows.

POBIERZ


SŁOWNIK POJĘĆ

 

Ciepłomierz - Zespół przetwornika przepływu, czujek temperatury i układu całkującego, służący do pomiaru ciepła dostającego się do obiegu. Jest to zespół przetwornika przepływu (mechaniczny lub ultradźwiękowy), dwóch czujek temperatury (rezystancyjne PT100, 500, 1000) i układu całkującego (przelicznik ciepłomierza), służący do pomiaru ciepła dostającego się do obiegu. Znając strumień objętości, ciepło właściwe i różnicę temperatur można wyliczyć ilość energii cieplnej dostającej przez ciepłomierz do układu lub układ opuszczającej (chłodomierz).
Jednostrumieniowy - Wodomierz jednostrumieniowy zawdzięcza swoją nazwę jednej kierownicy kierującej strumień wody. Wodomierz jednostrumieniowy jest najprostszą konstrukcją wodomierza. Jest to podstawowy typ wodomierza stosowany do pomiaru zużycia wody. Nazwa pochodzi od jednego strumienia będącego strugą pomiarową kierowaną przez jedną kierownicę na wirnik wodomierza.
MID - Dyrektywa Parlamentu Europejskiego ujednolicająca certyfikację urządzeń pomiarowych Akronim od ...
Mokrobieżny - Mokrobieżność oznacza występowanie wody pod ciśnieniem sieciowym w liczydle wodomierzowym. Wodomierz mokrobieżny swoją nazwę zawdzięcza występowaniem wody pod ciśnieniem sieciowym w liczydle, przy czym bębenki służące do odczytu objętości mogą być dodatkowo zanużone w roztworze gliceryny mającym na celu ograniczenie pokrywania przez glony szkła wodomierza nad bębenkami. Ruchy wirnika przekazywane są przez sztywną osią.
Śrubowy - Wodomierz, którego wirnik ma kształt śruby. Wirnik wodomierza śrubowego ma kształt śruby, czyli zespołu współosiowych wirujących płaszczyzn. Są to wodomierze przemysłowe stosowane do pomiaru dużych przepływów wody.
Suchobieżny - Suchobieżność oznacza całkowite odizolowanie liczydła wodomierza od wody. Wodomierz suchobieżny swoją nazwę zawdzięcza występowaniem powietrza(lub innego gazu) w liczydle, które jest całkowicie odizolowane od wody płynącej przez korpus wodomierza. Ruchy wirnika przekazywane są przez sprzęgło magnetyczne lub w inny sposób (np. odczyt indukcyjny).
Wielostrumieniowy - Wodomierz wielostrumieniowy - woda wpada na wirnik wodomierza przez wiele kierownic. Wodomierz wielostrumieniowy jest dokładniejszy od wodomierza jednostrumieniowego. Dzieje się tak dzięki równomiernemu obciążeniu wirnika wodomierza poprzez rozkład strumienia wody na kilka strug pomiarowych, co ma na celu zmniejszenie oporów staru wirnika.
WRÓĆ DO LISTY POJĘĆ Podzielnik kosztów ogrzewania - Urządzenie wskaźnikowe służące do oszacowania ilości ciepła wypromieniowanej przez grzejnik. Podzielniki kosztów ogrzewania to urządzenia rejestrujące oddawanie ciepła przez grzejnik do otoczenia. Po zsumowaniu wskazań wszystkich podzielników możliwe jest rozliczenie ciepła zużytego przez lokal z instalacji CO.